Poznańskie Linie Turystyczne

Poznańskie Linie Turystyczne to inicjatywa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu i Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych. Celem tej inicjatywy, podobnie jak w przypadku innych miast, jest uruchamianie linii komunikacji miejskiej, obsługiwanych zabytkowym taborem, dzięki czemu mieszkańcy miasta i turyści mają możliwość zapoznania się z historią komunikacji miejskiej w Poznaniu i doświadczenia jak niegdyś funkcjonował transport zbiorowy w tym mieście.

Przystanek poznańskich linii turystycznych na terenie Zajezdni MadalińskiegoKrótki Ikarus oczekujący na przystanku Poznań Główny na odjazd z pasażerami poznańskich linii turystycznych

W ramach tej inicjatywy uruchamiane są linie, zarówno obsługiwane zabytkowym taborem tramwajowym, jak i autobusowym. Na Poznańskie Linie Turystyczne składają się: tramwajowa linia “0” tramwajowa linia “20”, tramwajowa linia “H”, autobusowa linia “100” oraz autobusowa linia “102”.

Poznańskie Linie Turystyczne kursują po miejskich ulicach od maja do września, a ich trasy wiodą przez ciekawe obszary Poznania – m.in. do Starego i Nowego Zoo, w okolicach Zamku Cesarskiego, Rynku Jeżyckiego czy do Muzeum Broni Pancernej.

Poniżej zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty linii turystycznych w Poznaniu: