Wrocławskie Linie Turystyczne

Wrocławskie Linie Turystyczne to wspólna inicjatywa kilku wrocławskich podmiotów: Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego, Towarzystwa Miłośników Wrocławia, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu i Gminy Wrocław, która współfinansuje przedsięwzięcie. Głównym celem tej inicjatywny jest wykorzystanie zabytkowych tramwajów i autobusów do przewozu turystów i mieszkańców w ramach specjalnej linii. Dzięki takiej inicjatywie, zarówno mieszkańcy, jak i turyści mają możliwość odbycia podróży po ulicach Wrocławia taborem komunikacji miejskiej z minionych czasów.

Znak Zabytkowej Linii Tramwajowej we Wrocławiu uchwychony w 2019 rokuWrocławski wagon Konstal N osbługujący Zabytkową Linię Tramwajową

W ramach tej inicjatywy uruchamiana jest tramwajowa linia turystyczna “T” oraz autobusowa linia turystyczna “A”. Linia tramwajowa jest obsługiwana przez trzy podmioty: KSTM, TMW i MPK Wrocław, natomiast linię autobusową w całości obsługuje KSTM.

Wrocławskie Linie Turystyczne kursują po ulicach Wrocławia od końcówki maja do początku września w soboty, niedziele i święta. Wiodą one po terenach ciekawych kulturowo i turystycznie. Ich trasa wiedzie m.in. koło Hali Stulecia (obiektu wpisanego na listę UNESCO), wrocławskiego ZOO, Operę, Ogród Botaniczny i Hydropolis.

Poniżej zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty linii turystycznych we Wrocławiu: