Warszawskie Linie Turystyczne

Warszawskie Linie Turystyczne są inicjatywą zawierającą w sobie kursy nie tylko zabytkowych tramwajów i autobusów po stołecznym mieście, ale także w ramach WLT można skorzystać z promu na Wiśle, statku do Serocka oraz Piaseczyńskiej Kolei Dojazdowej. Inicjatywa jest współorganizowana przez klika podmiotów, w tym: Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe, Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej oraz Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie.

Przystanek warszawskiej linii turystycznej "T"Konstal N #607 obsługujący warszawską linię turystyczną

W ramach tej inicjatywy kursuje kilka linii komunikacji miejskiej: dwie linie tramwajowe – linia “T” oraz linia 36, a także linia autobusowa 100. Tak jak już wyżej wspomniano można skorzystać z oferty turystycznego transportu wodnego – promu, kursującego po Wiśle oraz Statku do Serocka, dzięki czemu można zobaczyć okolicę z stosunkowo nietypowej perspektywy. Można także przejechać się Piaseczyńską Kolejką Wąskotorową.

Szeroki wachlarz linii stanowi bardzo ciekawą ofertę do spędzenia czasu wolnego, zarówno dla mieszkańców Warszawy i okolicznych miejscowości, jak i dla przybywających do stolicy turystów. Dodatkowo, trasy linii turystycznych w Warszawie wiodą przez interesujące z turystycznego punktu widzenia obszary miasta. Korzystając z oferty warszawskich linii można dotrzeć m.in. do Pałacu Kultury i Nauki,  na Starówkę, do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, czy do Łazienek Królewskich.

Poniżej zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty linii turystycznych w Warszawie:

Przepraszamy, strony w budowie